Celostní léčba

Celostní medicína není specializovaná podle diagnos nebo orgánů, ale léčí celého člověka, hledá to co není v jeho tělo v pořádku a co vše to zapříčinilo. Žádná nemoc nevznikne z jedné příčiny, vždy je to celý soubor, který je u každého člověka různý i když diagnosa může být u mnoha lidí totožná. Celostní medicína hledá tyto příčiny a odstraňuje je. Vzhledem k tomu, že na člověka a jeho zdraví má vliv mnoho věcí, vyžaduje aktivní přístup člověka v úpravě stravy, životního stylu, cvičení i práce na psychice.

Imunitní onemocnění

Opakované nemoci dýchacích cest, anginy, záněty uší. Opakované záněty močových cest.

Autoagresivní onemocnění

Ulcerosní colitída, Cronova choroba, Roztroušená sklerosa, Progresivní polyartritida a další.

Kožní onemocnění

Nejrůznější druhy ekzémů včetně Atopického ekzému, Lupenka, Acne.

Onemocnění nejrůznějších orgánů

Ledvin, jater, srdce a dalších.

Alergie

Celostní medicína neléčí alergie podle alergenů, ale léčí poruchu imunity, která k alergii vede.

Zažívací onemocnění

Zácpy, průjmy, nadýmání, žaludeční vředy, Divertikulosa tlustého střeva.

Gynekologické problémy

Výtoky, mykozy, opakující se záněty, neplodnost, myomy, poruchy menstruace.

Přírodní léčba onkologických nemocí

Máte zdravotní potíže nebo potřebujete poradit?

Léčba akné

Tak jako každé onemocnění i Acne má mnoho příčin.  U každého je soubor těchto příčin různý, některé zátěže jsou stejné. 

Jednou ze základních příčin jsou zatížení jater, kdy horkost z tohoto orgánu stoupá nahoru a způsobuje záněty. Játra metabolizují tuk a ten se pak při špatné funkci tohoto orgánu usazuje v pórech a ucpává je. Přítomná bývá i porucha imunity většinou v oblasti tenkého střeva, nezřídka není v pořádku ani plicní energie. Kvalita kůže souvisí s plicemi a proto jejich oslabení vede k citlivosti kůže.

Játra mohou být zatíženy mnoha příčinami jako jsou plísně ve střevech, porušená sliznice střeva přes kterou se dostává do jater hodně toxických látek. Hraje zde roli strava, psychické stresy, nejrůznější toxiny jak ve stravě nebo ovzduší. Často vytestujeme i virové zátěže. Výčet pochopitelně není úplný, hraje zde roli i systém hormonální a jeho zátěže. Léčba pak závisí na souborech příčin. Nejprve je třeba zlepšit imunitu, odlehčit játrům, upravit stravu, doplnit energii tam kde je potřeba, dostat stoupající horkost pod kontrolu. Léčba není rychlá a je třeba aby se pacient aktivně zapojil, většinou se však daří během několika měsíců zvládnout ty nejhorší projevy.

Léčba alergií

Je onemocnění, kterého v posledních desetiletí neuvěřitelně přibývá. Každá alergie vychází z poruchy imunity. Porušený imunitní systém reaguje na nejrůznější podněty složitou a nepřiměřenou reakcí, která se projevuje rýmou, svěděním očí, dušností, kašlem, kožními problémy a podobně. Alergeny nejsou příčinou nemoci, příčinou je vždy porušený imunitní systém a ten je potřeba léčit. Žádná nemoc nevznikne z jedné příčiny, ale je to vždy celý soubor, který je pro každého člověka individuální. Proto je potřeba vždy individuální přístup ke každému člověku, zjistit a léčit všechny příčiny a hlavně dát do pořádku imunitní systém. Protože největší část imunity sídlí v oblasti tenkého střeva, je nezbytné vždy upravit stravu, vytestovat potravinové zátěže. Léčba není ani jednoduchá ani rychlá, pacient musí také pro vyléčení hodně udělat.

Imunitní problémy

Nemoci imunity je velká skupina nemocí, která je značně nesourodá. Vyznačuje se častou nemocností. Například opakované angíny, záněty středouší, záněty průdušek, rýmy, záněty močových cest, gynekologické výtoky a podobně. U jednoho člověka se mohou střídat záněty různé nebo vždy stejné. Z počátku mohou být provázeny vysokými teplotami, ale záhy teploty mizí a jsou maximálně lehce zvýšené. Postihuje to děti i dospělé, nezřídka je to provázeno v období mezi nemocemi únavou, nejrůznějšími bolestmi, zvýšeným pocením a podobně. Vždy jde o soubor příčin kde hrají roli imunitní orgány – tenké střevo, ledviny, plíce. Velkou roli zde hrají antibiotika, které zlepší zánět, ale zhorší střevo a jeho střevní imunitu. Na tu má vliv pochopitelně strava, potravinové zátěže. K tomu přistupuje oslabení některých orgánů jako jsou ledviny, plíce a to jak vrozeně, tak získaně. Vše komplikují bakterie a viry, které využijí vhodné místo ke svému růstu a působení.

Léčba se odvíjí od stavu organismu a začínáme zlepšením střevní imunity jak pročištěním, regenerací, tak úpravou stravy. Následuje posílení a pročištění oslabených orgánů a postupně se dává celý organismus do pořádku. Hned od začátku není imunita úplně v pořádku a tak vzniklé problémy řešíme homeopatiky, obklady, léčebnými nápoji a podobně. Postupně se snižuje počet nemocí a prodlužuje doba, kdy se člověk cítí zdravý. Každý pacient musí pro své uzdravení něco udělat, změnit a upravit, ale stojí to za to neboť tyto nemoci jsou mnohdy začátkem závažnějších problémů.

Máte zdravotní potíže nebo potřebujete poradit?