Jak léčíme

Díky kombinací lékařských a alternativních metod můžeme snadněji odhalit příčinu nemoci a nemoc vyléčit.

Čínská  medicína,  fytoterapie

Tato léčebná metoda je založena na přísně individuální diagnostice pacienta, podle které se pak určí nejlepší léčebný postup pomocí směsí bylin. Ten je přímo „na míru“ tomu, kterému člověku. Tato léčba, doplněná i o další léčebné postupy a správnou stravu, zlepší zdravotní stav a podle toho, kam se organismus posunul se dále pokračuje v léčbě. Účelem není byt závislý na jakékoli léčbě ( byť by byla přírodní), ale postupné zlepšení a uzdravení organismu.

Akupunktura

Metoda stará několik tisíc let. Je založena na vpichování jehel do přesně určených míst – akupunkturních bodů. Body leží na 12 párových a dvou nepárových drahách – řádné akupunkturní dráhy. Pro aplikaci akupunktury je třeba znát diagnostiku, ze které pak vychází léčebný plán. Nezbytná je také správná akupunkturní technika.

Podobnou metodou je Aurikuloterapie, kde se aplikují jehly do mikrosystému ucha ze kterého se ovlivnit celý organismus.

Akupunktura i aurikuloterapie se používá k léčbě akutních i chronických nemocí, je výborná pro bolesti kloubů i akutní a chronické nemoci páteře. Léčebně i preventivně se hodně využívá k léčbě alergií.

Akupunktura trvá zhruba půl hodiny a opakuje se jednou nebo 2x týdně.

Homeopatie

Léčebná metoda založená na základě hesla „podobné podobným“. To znamená, že pokud některá látka způsobí při aplikaci určitý příznak např. průjem, pak když tuto látku dostatečně zředíme a potencujeme je schopna tento příznak, průjem léčit. Je to metoda informační, to znamená informuje organismus jakým způsobem se má napravit, aby se znovu vytvořila rovnováha. Jako každá metoda i homeopatie má své přesné diagnostická a léčebná pravidla. V naší ordinaci využíváme spíše nízkých potencí k léčbě akutních nemocí či k pomoci při léčbě nemocí chronických. Jen výjimečně dávám léčbu vysokými potencemi, tedy léčbu konstituční.

Byliny

Byliny rostoucí v našem pásmu mají pro nás velký léčebný účinek. Jejich vlastností využíváme k léčbě akutních a chronických nemocí. V naší ordinaci je to léčba doplňková, základem léčby je čínská fytoterapie. Jsou však lidé a nemoci, kde naopak dáváme přednost léčbě našimi bylinami.

Dietologie

Strava je nedílnou součástí jakékoli léčby akutních a zvláště pak chronických nemocí. Strava zajišťuje správný chod organismu, může být jak příčinou nemoci, tak její léčbou. Léčebná strava musí vycházet vždy z charakteru našeho trávicího systému, našich potřeb i charakteru naší nemoci. Z toho všeho se odvíjí naše dietologická doporučení. K tomu je však třeba i vytestovat individuální potravinové zátěže, to jsou potraviny, které zatěžují střevní sliznici a vyvolávají její chronický zánět a snížení imunity. V léčbě je třeba vysadit tyto zátěže, což odlehčí organismu, ale léčebně působí hlavně to, co jíme. Správný základ stravy je i základem našeho zdraví.

Bachova květní terapie

Tato léčebná metoda byla založena MUDr. Sebastiánem Bachem, který zjistil, že esence poupat různých rostlin má své specifické vlivy na psychiku našeho organismu. Každá rostlina ovlivňuje některé příznaky například na strach z konkrétních věcí, strach bez důvodu, neschopnost přizpůsobení se změnám, pocit absolutního vyčerpání, stále se opakující myšlenky a mnohé další. Podle příznaků se namíchají kapky z jedné až několika květů a ty se pak pravidelně berou. Výsledky jsou skvělé a lidé se postupně cítí lépe.

EAV vyšetření

(elektroakupunktura dle MUDr. Volla)

Umožní zjistit zatížení orgánů, stav imunity, přítomnost virových, bakteriálních a plísňových zátěží. Spolu s alternativními metodami diagnostiky umožní stanovit příčiny nemocí a vytestovat nejvhodnější individuální léčbu.

Máte zdravotní potíže nebo potřebujete poradit?